Rafael Nadal izborio je plasman u polufinale Australian Opena.

Teniser iz Španije nadigrao je u četvrtfinalnom duelu u Melburnu predstavnika Kanade Miloša Raonića sa maksimalnih 3:0, po setovima 6:4, 7:6(7), 6:4.

U prvom setu Nadal je napravio brejk u sedmom gemu i sigurno priveo ovaj dio igre u svoju korist za 44 minuta igre.

Drugi set bio je ključan za razvoj ovog duela. Viđena je nevjerovatna borba. Raonić je imao nekoliko prilika da prelomi situaciju na svoju stranu i izjednači rezultat na 1:1. Ipak, Nadal je spasio šest set lopti i iskoristio nervozu svog protivnika. Špansu asu je bila dovoljna jedna šansa da prigrabi set u taj-brejku i to na servis Raonića.

Nadal je čekao i dočekao svoju šansu za brejk i u trećem setu. U posljednjem, 10. gemu, Raoniću je koncentracija potpuno popustila i silno raspoloženi Španac je bez izgubljenog poena napravio brejk i riješio susret za dva časa i 46 minuta igre.

Nadal će se u polufinalu sastati sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim, protiv koga vodi sa 7:1 u međusobnom odmjeravanju snaga.