Fudbaleri Širokog Brijega slavili su sa 3:1 na gostovanju kod Mladosti iz Velike Obarske u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

MLADOST (VO) – ŠIROKI BRIJEG   1:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Kožulj u 7, 0:2 Buhač u 43, 0:3 Jevtić (AG) u 64, 1:3 Perić u 77. minutu.  Stadion: Mladosti u Velikoj Obarskoj. Gledalaca: 200. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo) 7. Žuti karton: Zelić (Mladost, Velika Obarska).

MLADOST (VO): Đurković 5, Hodžić 5, Zelić 5, Cicmil 5, Ibrić 5 (od 72.minuta Vujić -), Perić 5, Hadžibulić 5 (od 72.Arnautović -), Komarčević 5 (od 60.Blagojević 5), Dabić 5, Ćovin 5, Jevtić 5. Trener: Slavoljub Bubanja.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk 7, Džidić 7, Pandža 7, Ćorić 7 (od 46.Kresinger 7), Ivanković 7, Zakarić 7, Landeka 7, Kožulj 7 (od 70. Kožul -), Buhač 8, Karačić 7 (od 72.Vagner -), Marković 7. Trener: Slaven Musa.

Iako je u odnosu na prvu utakmicu ove sezone Slaven Musa odlučio odmoriti petoricu startera, već u šestoj minuti Zvonimir Kožulj je donio prednost gostima od 0:1 sjajnim udarcem pred kojim je nemoćan bio domaći golman Đurković.

Iako su se ekipe smjenjivale u posjedu lopte, u finišu prvog poluvremena klub sa Pecare je udvostručio vodstvo, a strijelac gola bio je Ivan Buhač.

U 64. minuti Široki je poveo sa 3:0 i već tada je postalo jasno da je hercegovački sastav sebi utabao put ka polufinalu najmasovnijeg domaćeg takmičenja. Miroslav Jevtić je jednom nespretnom intervencijom loptu pospremio u loptu u vlastitu mrežu nakon centaršuta Gorana Zakarića.

Počasni gol za goste postigao je Milan Perić u 71. minuti utakmice, nakon što je isti fudbaler na nepropisan način zaustavljen u šesnaestercu gostiju za konačnih 1:3.