Mještani Ugljevik Sela u petak su, po drugi put protestovali jer im odron, kako tvrde, ugrožava kuće, a razlog su, kako kažu, radovi na kopu Rudnika i Termoelektrane (RiTE) Ugljevnik. Za danas, najavljuju novo, masovnije okupljanje.
Ide zima, kažu oni, te dodaju da to dodatno povećava njihova strahovanja.
Okupili su se u petak oko 18.00 sati i time ukazali na veliki problem koji imaju.

Najavljuju i novi masovniji protest, danas (30.8.) od 10.00 časova na istom mjestu. Očekuju da će im se obratiti i neko iz uprave RiTE Ugljevik.
“Odron prijeti našim kućama”, tvrde mještani, a neki od njih su nam pokazali i pukotine koje su se pojavile u njihovim dvorištima, kao i oštećenja na stambenim objektima.

Cvijetin i Radmila Vujić iz Ugljevik Sela rekli su ranije za InfoBijeljinu da odron, nastao usljed iskopa u Rudniku i Temroelektrani (RiTE) Ugljevik, ugrožava njihovo imanje već nekoliko dana.
“Bilo smo i prije ugroženi, ali ovo sad je katastrofa. Životi su nam ugroženi. Razlog je rudnik, ovo što potkopavaju”, kaže Cvijetin.

Radmila kaže da je prekjuče bilo upozorenje da se obustavi rad mašina, ali one i dalje kopaju.
“A mi klizimo sve zajedno sa šestoro djece i dvije starije osobe u kući”, priča Radmila za InfoBijeljinu.

Starija kuća je, dodaje, popucala tokom noći i moglo je to da zatrpa djecu.
POVEZANE VIJESTI:
Mještani Ugljevik Sela u strahu: Put uništen, odron prijeti kućama (FOTO)