Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerješeno sa Velsom u Beogradu 1:1, u duelu 6. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Srbija sada u D grupi ima 12 bodova na prvom mjestu, isto koliko i Irska, a četiri boda više od Velsa i Austrije.

Ekipa Slavoljuba Muslina je u gotovo cijelom meču imala inicijativu, ali je stvorila veoma mali broj prilika, pa je i bod odličan jer je Vels vodio na poluvremenu.

Milivojević je povukao Vouksa u 35. minutu, a penal je iskoristio Aron Remzi. Ipak, u nastavku meča pravda je zadovoljena jer Srbija nikako nije zaslužila poraz iako nije blistala.

Izjednačujući pogodak postigao je Aleksandar Mitrović u 74. minutu posle asistencije rezerviste Prijovića.

Daleko najbolji igrač Srbije Dušan Tadić nije bio previše raspoložen na ovom meču, odlično su ga čuvali i tu bi trebalo tražiti uztroke slabe igre Srbije koja je osim gola imala još samo nekoliko polušansi.

Ipak, Srbija je ostala neporažena u kvalifikacijama i još uvijek je na dobrom putu da se plasira na Mundijal u Rusiji. Naredni meč Srbija igra 2. septembra kada dočekuje Moldaviju.