U vrijeme kada je sve na dugme i od nas udaljeno samo jednim klikom miša, činjenica da Dječije odjeljenje Narodne biblioteke “Filip Višnjić” ima 4.500 članova koji ne čitaju samo lektiru nego i druga štiva, daje nadu da će i neke buduće generacije imati o
U najranijem djetinjstvu čitanje je važno kako bi se djeca upoznala sa svijetom oko sebe i razvila osnovne komunikacione vještine. Kasnije postaje još važnije jer, čitajući, djeca razvijaju sposobnosti kritičkog mišljenja. Znajući ove koristi, brojni roditelji ohrabruju svoju djecu na čitanje knjiga. U bijeljinskoj Narodnoj biblioteci “Filip Višnjić” zadovoljni su postojećim stanjem malih članova, imajući u vidu vrijeme u kome živimo.
Mališani koje smo zatekli na Dječijem odjeljenju bijeljinske biblioteke kaže da rado čitaju.
Najčitaniji naslovi poslednjih godina su oni domaćih autora, kao i svi nastavci o poznatom čarobnjaku Hari Poteru.
Jedan od najznačajnijih načina na koji čitanje utiče na uspjeh djeteta jeste razvijanje jezičkih sposobnosti i komunikacionih vještina. Ono u najranijem detinjstvu pomaže djeci da započnu proces učenja jezika. Čitanje je jedan od najboljih i najlakših načina da dijete razvije stil pisanja, a takođe pruža djeci razvoj sposobnosti kritičkog i logičkog razmišljanja.
Sve ovo dovodi do zaključka da je izuzetno važno razvijati sklonost ka čitanju kod djece još od najranijeg djetinjstva, jer to je ono što će ubudućnosti biti presudno kada je njihov uspjeh u pitanju. Zato naučite svoje dijete da na vrijeme zavoli čitanje i da u njemu uživa.