Odigrane su i prve četiri utakmice 1/16 finala Kupa Republike Srpske.

Prolaz dalje izborili su Radnik, Sloga iz Gornjeg Crnjelova, Leotar i banjalučki Borac. Preostalih 11 mečeva prve runde igra se u srijedu sa početkom u 16.30 časova.

Branilac trofeja Radnik nije imao nikavih problema u Foči, gdje je savladao Sutjesku sa 2:0. Iznenađenje je viđeno u Semberiji gdje je lider prvoligaškog karavana savladao premijerligaša Zvijezdu 09 nakon izvođenja jedanaesteraca (5:3). Poslije regularnih 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1.

Iznenađenje je viđeno i u Bileći, gdje je drugoligaš Leotar bio bolji od prvoligaša Drine (1:0).

Siguran je bio i banjalučki Borac koji je u drugom poluvremenu slomio otpor gradskog rivala, drugoligaša Karanovca. “Crveno-plavi” su slavili sa 3:0.

Trofej pobjednika Kupa Republike Srpske brani ekipa Radnika iz Bijeljine.

Velika Obarska: Sloga (GC) - Zvijezda 09 1:1, penalima 5:3 (Komarčević - Krajišnik)

Bileća: Leotar - Drina (Z) 1:0 (Bokić)

Banjaluka: Karanovac - Borac BL 0:3 (Mojović, Batar, Šikanjić)

Foča: Sutjeska - Radnik 0:3 (Hadžić 2, Glišić)