U osmoj provjeri pred početak nove sezone, Radnik je savladao ekipu Slobode rezultatom 75:71 u jednoj veoma tvrdoj i neizvjesnoj utakmici. Obje ekipe su veoma jako i motivisano ušle u meč koji je više ličio na prvenstvenu utakmicu nego na pripremni susret

KK „RADNIK BNB“ – OKK „SLOBODA“  75 :71  (14:20 / 15:12 / 21:13 / 25:26)

KK „RADNIK BNB“: Drljača, Marković, Damjanović S. 10, Gavrić 9, Krajišnik 3, Radović, Kecman 6, Biloš 7, Živanović 9, Radić 15, Damjanović D. 15. Trener: I. Mihajlović

OKK „SLOBODA“: Muratović 13, Čerkezović, Radić 3, Omerbašić, Ahmedić, Hasandić 15, Berbić, Sekulović 8, Latifagić 6, Sarajlić 6, Jovanović 4, Tanasilović 13. Trener: Džamić

Brz i dinamičan početak uslovio je i nešto veći broj grešaka na obje strane i u takvom ritmu se bolje snašla ekipa Slobode koja je veći dio poluvremena bila u maloj prednosti. Prvu četvrtinu je dobila 6 razlike, dok je Radnik u drugoj tu razliku smanjio na 3 za odlazak na odmor.

Pauza na poluvremenu je više prijala našoj ekipi koja je u nastavku odličnom odbranom na momente ostavljala igrače Slobode bez rješenja. Kao rezultat toga, Radnik je treći period igre riješio u svoju korist rezultatom 21:13 i u posljednju četvrtinu ušao sa prednošću od 5 poena. Posljednji period igre je bio veoma izjednačen, te su gosti uspjeli da uvedu meč u neizvjesnu završnicu. Ipak, naši igrači su uspjeli da zadrže koncentraciju i uspješnijim izvođenjem slobodnih bacanja riješe ovu utakmicu u svoju korist.

Treba napomenuti da na ovoj utakmici nije igrao kapiten Dejan Kokoruš zbog povrede.