TEL AVIV - Košarkaši Partizana poraženi su sinoć na gostovanju od ekipe Makabija 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28) u okviru 18. kola Evrolige.
Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Lorenco Braun sa 21 poenom i pet asistencija, dok je Bonzi Kolson dodao 19 poena i sedam skokova.
U ekipi Partizana istakli su se Kevin Panter sa 22 poena i Dante Egzum sa 17 poena.
Partizan je loše otvorio utakmicu, dozvolivši protivniku da postiže lake poene u tranziciji. Makabi je u uvodnim minutima napravio seriju 12:0 i tu razliku održavao do početka druge četvrtine.
U drugoj četvrtini Partizan menja pristup u odbrani kao i u napadu. U finišu prvog poluvremena Panter i Egzum su postigli bitne poene da se smanji prednost protivnika.
Drugo poluvrijeme je otvoreno serijama. Partizan je imao seriju 9-2 kojom je prišao samo na minus četiri poena.
Potom Makabi odgovara serijom 7-1 i opet bježi "crno-belima" na 10 poena prednosti. Posljednju dionicu obilježile su loše serije šuta za tri poena ekipe Makabija, ali je to samo na momente uspio da iskoristi raspoloženi Avramović.
Nije uspijevao Partizan do kraja susreta da spusti razliku ispod šest poena.
Partizan je trenutno na 11. mjestu na tabeli Evrolige sa osam pobjeda i 10 poraza, dok je Makabi na devetoj poziciji sa 10 pobeda i osam poraza.
U narednom kolu Evrolige Partizan dočekuje Baskoniju, dok ekipa Makabija gostuje Panatinaikosu u Atini.