Košarkaši Radnik BN Basketa slavili su u duelu sa tuzlanskom Slobodom, u veoma važnom meču lige za opstanak.

Radnik BN Basket - Sloboda 70:69

Bijeljinci su dobili prvu četvrtinu sa 20:15. U drugom periodu tuzlaci pokazuju bolju igru i na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom 31:31.

Košarkaši Slobode u trećem periodu prelaze u vođstvo. Pred posljednju četvrtinu rezultat je bio 51:57 za Slobodu.

Pred sam kraj utakmice vidjeli smo agresivnu igru bijeljinaca. Minut prije kraja utakmice rezultat je bio 68:69. Košarkaši BN Basketa su na kraju uspjeli da dobiju utakmicu rezultatom 70:69, koja im mnogo znači u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH

Najefikasniji igrač na susretu je bio igrač BN Basketa Goran Radičević koji je postigao 22 poena, Darko Damjanović je dodao 15 poena uz 13 skokova. U ekipi Slobode najefikasniji je bio Edi Sinadinović sa 15 poena.