FOTO: null

Krv i staklo koje ostane nakon zločina potrebno je očistiti nakon završenog policijskog uviđaja. Ko je nadležan da to očisti, zavisi da li je riječ o javnom mjestu ili privatnom objektu.

Iz Policijske uprave Bijeljina objašnjavaju da kod njih ne postoji određena služba zadužena da očisti mjesto zločina. Ukoliko je došlo do zločina u privatnim kućama, oni koji gazduju tim objektom ili vlasnici, vode računa o čišćenju prostorija. 

„Policija je ta koja je odgovorna za javni red, te tako i za sve što se dogodi na javnim površinama. Ukoliko se ubistvo dogodi na javnoj površini, kao npr. trg ili ulica, mi pozivamo službe koje imaju sredstva za čišćenje i koja su zadužena za održavanje čistoće javnih površina“, navode za InfoBijeljina u Policijskoj upravi. 

Vlasnici stanova imaju problem ukoliko se nešto tako dogodi u njihovim kućama. Ukoliko ne očiste sami, nerijetko se obrate u autopraonicama koje im operu tepihe od krvi, dok stan očiste sami ili angažuju osobe koje čiste privatno.

Kada je riječ o saobraćajnim nezgodama iz Policijske uprave su takođe ovlašteni da angažuju gradske službe koje su dužne da očiste mjesto nezgode. 

„Nakon saobraćajne nezgode policija ima ovlaštenje da pozove i obavijesti nadležne službe da dovedu stanje puta u prvobitno stanje. Ukoliko je došlo do saobraćajne nezgode prilikom koje je došlo do prosipanja tečnosti po putu, gorivo recimo, policija može da angažuje vatrogasce kako bi oni oprali kolovoz“, naveli su nam u policiji, dodajući da, ukoliko dođe do nezgode gdje su vozila onesposobljena za pokretanje, mogu angažovati Auto-moto savez kako bi oni prevezli vozilo na određenu lokaciju.


Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )