FOTO: InfoBijeljina

Sve više naših sugrađana poslednjih se dana javlja na testiranje na Covid19, odnosno na preglede u bijeljinsku kovid ambulantu.

Ovu fotografiju, jutros u 7.00 zabilježio je reporter portala InfoBijeljina ispred bijeljinske Covid ambulante gdje građani u redovima čekaju na preglede, odnosno testiranje na covid19.

Inače, situacija u Bijeljini poslednjih je dana veoma složena. 

Prema podacima bijeljinske bolnice "Sveti Vračevi", u Covid bolnice u Bijeljini dnevno se prima više od 20 bolesnika. Krizni štab bolnice još juče je razmatrao mogućnost proširenja kapaciteta za bolesnike sa teškom kliničkom slikom. Među hospitalizovanim pacijentima ima i mlađih osoba sa teškom kliničkom slikom. 

Epidemiološka situacija  je veoma ozbiljna, upozoravaju iz bijeljinske bolnice gdje se pripremaju i za najgori scenario.

Građane pozivaju na solidarnost i jedinstvo u borbi protiv pandemiije korona virusom, ujedno apelujući na dosljedno pridržavanje propisanih mjera zaštite.

Samo odgovornim ponašanjem svakog pojedinca možemo zaustaviti ovaj pik epidemije i spriječiti veliki pritisak na zdravstveni sistem.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )