Košarkaši Građanskog savladali su u Zenici ekipu Čelika s uvjerljivih 81:61 u susretu šestog kola Lige 12, košarkaškog prvenstva BiH.

ČELIK – GRAĐANSKI-BOBAR 61:81 - (10:24, 17:16, 22:22, 12:19)

Dvorana: Arena u Zenici: Gledalaca: 600. Sudije: Bojan  Jovanić, Saša Babić, Miljan Šobot svi (Banja Luka).

ČELIK: Čamdžić 9, Opačak, Avdibegović 6, Damjanović 9, Dedić 12, Durmo 2, Durmić, Alić 6, Andželić, Jurčević, Mikić 12, Golubović 5. Trener: Nedžad Hodžić.

GRAĐANSKI-BOBAR: Klještan 18, Pantić, Boljkovac 17, Marković 2, Erkić 15, L. Jovanović 5, B. Jovanović 10, Simić, Goranović, Kupusović 14, Mičić, Radović. Trener: Sabahudin Bašović.

Od samog početka utakmice Bijeljinci su u vođstvu, a domaći su imali samo jedno izjednačenje  od 2:2 na otvaranju utakmice. Bijeljinci završavaju prvu četvrtinu sa 14 poena viška. (10:24).

Drugu četvrtinu Čelik otvara serijom od 8:0, smanjuje na najmanju prednost Građanskog na utakmici 18:24, i to je bilo sve što su domaći učinili u pogledu sustizanja rezultata. Na poluvrijeme se otišlo sa  13 poena viška u korist Građanskog 27:40.

U trećoj dionici Bijeljinci idu u dva navrata i na 18 poena prednosti 39:57. U finišu ove četvrtine domaći smanjuju prednost Građanskog na podnošljivih  13 poena zaostaka 49:62.

U zadnjoj četvrtini Građanski je beskompromisan postepeno povečava prednost do konačnih  20 poena razlika a rezultat na kraju utakmice glasio je 81:61 u korist ekipe iz Bijeljine.

Građanski je do pobjede vodio Željko Klještan sa 18, Pavle Boljkovac 17 poena, dok su kod Čelika Ashar Dedić, te Dejan Mikić ubacili po 12 poena.

- Od početka igrali smo agresivno i krajnje disciplinovano što se može vidjeti na krajnjem rezultatu. Uspjeli smo na jednom vrućem terenu odnijeti cijeli plijen. Bili smo ubjedljivi tokom čitave utakmice, što smo na kraju krunisali ubjedljivom pobjedom protiv izuzetne ekipe Čelika - rekao je košarkaš Građanskog najjefikasniji igrač na utakmici Željko Klještan.