Građanski nije uspio napraviti bolji rezultat u Mostaru, oni su poraženi od Zrinjskog u 16. kolu Lige 12 sa 61:75.

ZRINJSKI – GRAĐANSKI-BOBAR 75:61 - (15:12, 17:16, 23:9, 20:24)

Dvorana: Bijeli Brijeg u Mostaru. Gledalaca: 200. Sudije: Jasmina Biščević-Tokić, Mirza Palo, Nermin Nikšić svi (Sarajevo).

ZRINJSKI: Novak, Princ 12, Mikulić, I.Petrić 8, M.Petrić 7, Šutulović 14, Sekulović 16, Demić 10, Zovko 2, Planinić, Jurković, Brajković 6. Trener: Zoran Glomazić.

GRAĐANSKI-BOBAR: Pantić 3, Boljkovac 13, Marković, Erkić 11, Jovanović 5, Simić 2, Damjanović 9, Kupusović, Mičić 18, Radović. Trener: Sabahudin Bašović.

Prvi dio susreta protekao je u izjednačenoj igri, nakon perioda  Mostarci su imali prednost 15:12. Drugu četvrtinu Zrinjski je riješio minimalno (17:16) ali se ipak na odmor otišlo sa prednošču domaćina od 32:28. Zrinjski je ključnu prednost stekao u prvoj polovini treće četvrtine kada je otišao na 18 razlike (55:37) i pobjeda mu više nije dolazila u pitanje. U posljednjih deset minuta Bijeljinci se nisu uspjeli vratiti u meč, Mostarci su  kontrolisali rezultat i susret mirno priveli kraju.

Najefikasniji kod Zrinjskog bio je i Mihajlo Sekulović sa 16 poena uz 5 skokova. Njemu uz rame bili su Milorad Šutulović sa 14 poena, iskusni Vedran Princ postigao je 12 koševa. Kod Građanskog Nebojša Erkić imao dabl –dabl učinak od 11 poena i 10 skokova, mladi Đorđe Mičić bio je najefikasniji sa 18, dok je iskusni Pavle Boljkovac ubacio 13 poena.

- Nismo se uspjeli oduprijeti Zrinjskom pogotovo u trećem periodu koji su oni riješili u svoju korist, ujedno treća četvrtina je bila pesudna u konačnom ishodu. Idemo dalje prvenstvo još nije završeno cilj nam je da se što bolje plasiramo na tabeli, vjerujem u svoju ekipu da možemo doći do pozicije koja nam daje lakši raspored u plej ofu - rekao je košarkaš Građanskog Đorđe Mičić.