Građanski je u veoma zanimljivoj utakmici savladao ekipu Zrinjskog iz Mostara rezultatom 86:79. Susret je prelomljen u drugoj dionici koju je domaći tim dobio (21:14), a ovu prednost su uspjeli da zadrže do kraja i da dođu do pobjede.

GRAĐANSKI-BOBAR – ZRINJSKI 86:79 (26:24, 21:14, 15:17, 24:24)

Dvorana: OŠ Vuk Karadžić u Bijeljini.

Gledalaca: 200.

Sudije: Damir Kunosić, Seid Nožinić, Faruk Ališehović svi (Tuzla).

GRAĐANSKI-BOBAR: Klještan 5, Pantić 3, Boljkovac 22, Marković, Erkić 18, L.Jovanović 5, B.Jovanović 8, Simić, Goranović 22, Kupusović, Mičić 3, Radović. Trener: Sabahudin Bašović.

ZRINJSKI: Princ 23, Pajević 5, Mikulić, Petrić, Šutulović 19, Sekulović 5, Demić 10, Zovko 12, Planinić, Jurković, Brajković. Trener: Zoran Glomazić.

Poslednje dvije četvrtine bile su egal, ali nedovljno ekipi Zrinjskog da nešto više napavi protiv izuzetno motivisane ekipa Građanksog. Domaće su do pobjede predvodili Pavle Boljkovac sa 22, i igrač koji je prošle godine kratko nosio dres Zrinjskog, Filip Goranović koji je ubacio takođe 22 poena, kod Zrinjskog Vedran Princ sa 23, Milorad Šutulović sa 19 poena.

- Teška utakmica u kojoj je naša ekipa izvojevala pobjedu nad izuzetno kvalitetnim rvalom. Utakmicu je prelomila druga četvrtina koju smo riješili prilično ubjedljivo sa sedma poena razlike. U Nastavku susreta Mostarci su igrali nešto agresivnije ka našem košu ali naša ekipa je jednom mudrom igrom i taktikom uspjela da saćuva stečenu prednost i na kraju smo zasluženo zabilježi pobjedu – rekao je košarkaš Građanskog Pavle Boljkovac.