U srijedu, 20. juna biće održano glavno ročište u predmetu “Kriška” doo protiv “Bobar banke” koja je u stečaju, odlučeno je na današnjiem pripremnom ročištu u Okružnom privrednom sudu u Bijeljini.
Preduzeće „Kriška“iz Bijeljine tužilo je Bobar banku, „Bobar Group“ i „Bobar Autosemberiju“ radi ništavosti ugovora o kreditu u iznosu od 3,37 miliona KM.
Sporni ugovor o kreditu bio je obezbjeđen mjenicama i hipotekom.
U međuvremenu je Bobar banka u likvidaciji pokrenula izvršenje po mjenici protiv preduzeća „Kriška“ i dobila je taj spor.
Predloženo je da na glavnom ročištu budu izvedeni materijalni dokazi, između ostalog ugovor o spornom kreditu, ugovor o reprogramu pozajmice, te da se pred sudom pojave i određeni svjedoci: nekadašnja direktorka “Bobar banke” Ana Mirosavljević iz Banjaluke i Darko Jeremić iz Zvornika, inače sestrić pokojnog Gavrila Bobara, osnivača Kompanije “Bobar”.