Fudbaleri Radnika u prvoj utakmici osmog kola Premijer lige savladali su Slobodu sa 2:0.

U 12. minutu u kaznenom prostoru domaćih srušen je Kaua Matijas da Silva Talison i poslije provjere u VAR sobi dosuđen je kazneni udarac za Tuzlake. Penal je šutirao Petar Kunić, ali je njegov šut sjajno zaustavio Filip Samurović.

U 25. minutu Radnik je u jednom napadu imao dvije velike šanse, ali udarce Žoela da Silve Paula i Đorđa Pantelića odlično je odbranio Elvir Trako. U 37. minutu sudija Mateo Musa drugi put je pokazao na bijelu tačku.

Ovog puta golman gostiju Trako nepropisno je zaustavio Paula, a najstrožu kaznu poslije VAR provjere u gol je pretvorio Pantelić. U trećem minutu sudijske nadoknade prvog dijela sjajno je šutirao igrač Radnika Strahinja Jovanović, ali je Trako odlično odbranio. U 65. minutu Bijeljinci su potvrdili pobjedu, kada je poslije asistencije kapitena Damjana Krajišnika, Pantelić postigao drugi pogodak.

Pobjeda Radnika mogla je biti daleko ubjedljivija da na golu Slobode nije bio raspoloženi Trako.