Košarkaši FMP Železnika pobedili su Partizan kod kuće sa 79:74 i izjednačili na 1-1 u polufinalnoj seriji Superlige.

Ekipa Slobodana Klipe je bila u većem delu utakmice u prednosti protiv Partizana, ali je do pobede stigla tek u poslednjem minutu posle penal završnice.

FMP je ispustio +11 koliko je imao pred poslednjih deset minuta, a Dobrić je 36 sekundi pre kraja prelomio meč trojkom za 76:72.

Filip Čović predvodio je FMP sa 16 poena i 7 asistecnije, a Dobrić je uz 21 poen imao 4 ukradene lopte i 3 skoka. Lazarević je dodao 9 poena i 10 skokova, a Apić je uz 12 poena imao 6 skokova. Kod gostiju, Kevin Džons je imao 18 poena i 4 skoka, a Cvetković je dodao 10 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

Odlučujuća treća utakmica igra se u Pioniru u sredu, a pobednik će u finalu igrati protiv Crvene zvezde.