Fudbaleri Radnika izvukli su remi protiv favorizovanog Olimpika I pored vođstva gostiju od 2:0.

Premijer liga BiH, u fudbalu, 15. kolo - Radnik uspio nadoknaditi minus dva

RADNIK – OLIMPIK  2:2 (1:2)

Strijelci: 0:1 Pandža u 10, 0:2 Pandža u 20, 1:2 Ćosović u 35, 2:2 Hasanović u 72.minutu. Igralšte: Mladosti u Velikoj Obarskoj. Gledalaca: 100. Sudija: Darko Obradović (Stolac) 5. Žuti kartoni: Ćosović, Antić, Hasanović (Radnik, Bijeljina), Čomor, Merajić (Olimpik, Sarajevo). Crveni karton: Ervin Jusufović (Olimpik, Sarajevo) u 85.minutu.

Igrač utakmice: Mirza Hasanović (Radnik, Bijeljina) 7.

RADNIK: Bodiroga 6,5, Milović 6, Antić 6, Ćosović 7, Hasanović 7 (od 79.minuta Hadžić -),  Ostojić 7, Memišević 6,6, Vučinić 6, Lazić 6 (od 88.minuta Basrak -), Krsmanović 6,5, Galešić 6,5. Trener: Slavko Petrović.

OLIMPIC: Oštraković 6, Merajić 6, Brković 6 (od 75.minuta Šivšić -), Handžić 6, Pandža 7, Smajić 7, Subašić 6 (od 85.minuta Gojak -), Gligorov 6,5, Jusufović 6,5, Čomor 6. Nukić. Trener: Edin Prljača.

Fudaleri Olimpika su sjajno otvorili susret i već u desetom minutu stigli su do prednosti. Sulejman Smajić, uposlio je Dalibora Pandžu, koji je savladao nemoćnog golamna radnika Borišu Bodirogu za vođstvo od 1:0. Dvanaest minuta kasnije Vukovi sa Otoke su udvostručili svoju prednost. Nakon nekoliko grešaka domaćih fudbalera ponovo se Pandža najbolje snašao u kaznenom prostoru Radnika, te glavom postiže svoj drugi pogodak.

Radnik je nakon primljena dva pogodka preuzeo inicijativu i borbenom igrom su stvorili pritisak, a kao plod takve njihove igre stigao je i pogodak. Igrala se 37. minuta kada je Aleksandar Ćosović oduzeo loptu Kenanu Handžiću, potom je šutirao sa dvedeset metara neodbranjivo lopta je završila iza leđa golmana Olimpika, Senedina Oštrakovića.

U drugi dio Radnik je ušao nešto ofanzivnije, imali su loptu više u svom posjedu i do šesdesete minute su preko Jovana Vučinića u dva navrata zaprijetili, no promjene rezultata nije bilo. U 63. minuti sjajna kontra Olimpika, Sulejman Smajić šutira, a Bodiroga uz pomoć stative ostavlja Radnik u životu. Osam minuta kasnije Bijeljinci su uspjeli ofanzivu ka golu Olimpika sprovesti u djelo. Milivoje Lazić šutira, Oštraković loptu kratko odbija, najbliži golu bio je Mirza Hasanović koji postiže izjednačujući pogodak na 2:2. U finišu susreta Bijeljinci su mogli i do pobjede, no iz dobre situacije loše je šutirao Ademin Hadžić, tako da je ostalo do kraja susreta 2:2.