Košarkaši Fenerbahčea savladali su moskovski CSKA 77:71 u Istanbulu u 21. kolu Evrolige.

Turski tim je slavio i drugi put ove sezone nad ruskom ekipom i sada ima skor od 14 pobjeda i sedam poraza. CSKA je ostao na 15 pobjeda, koliko imaju i Olimpijakos i Real Madrid, ali španski tim ima meč manje i imaće priliku da preuzem lidersku poziciju poslije meča sa Baskonijom.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Ekpe Judo sa 15 poena (6/8 za dva, 3/4 sl. bacanja) i 11 skokova. Bogdan Bogdanović je za pola sata na parketu imao 12 poena (1/5 za dva, 1/6 za tri, 7/8 slobodna bacanja) i osam asistencija.

Datome je dodao 10 poena, a jedan manje Slukas, dok je Veseli ubacio 6 poena. Nikola kalinić je igrao nešto manje od 15 minuta, imao dva poen, dva skoka i tri izgubljene lopte.

U poraženoj ekipi raspoložen je bio samo De Kolo koji je imao 23 poena, tri skoka i četiri asistencija, a Higins je dodao 11. Miloša Teodosića još jednom nije bilo u ekipi.

U prvom dijelu susreta viđen je izjednačen meč, CSKA je uglavnom vodio, ali nijedna ekipa nije stekla osjetniju prednost. Tako je bilo sve do sredine treće četvrtine kada se Fenerbahče „odlijepio" i u jednom momantu imao i deset poenta prednosti.

U posljednjoj četvrtini turski tim je čuvao vođstvo, pretio je CSKA, ali Fenerbahče je imao spreman odgovor. Meč je mogao da ode i u dramatičniju završnicu, brzao je Fenerbahče, ali je grešio i ruski tim, pa je ekipa Željka Obradovića zabilježila novu pobjedu.