Dubai će dobiti hotel u obliku Mjeseca, projekat je vrijedan pet milijardi dolara
Izvor: klix.ba
×
0
Podijeli
FOTO: Instagram
Kompanija sa sjedištem u Kanadi planira izgraditi četiri MOON resorta, a prvi je namijenjen Dubaiju. Replika Mjeseca visoka 222 metra sadržavaće sve pogodnosti koje se očekuju od luksuznog ljetovališta.
Projekat vrijedan 5 milijardi dolara uključivao bi iskustvo "lunarne kolonije" i "površine Mjeseca" namijenjenog dovođenju svemirskog turizma na Zemlju.
Prema osnivačima firme, Sandri Matthews i Michaelu Hendersonu, resort bi mogao primiti do 10 miliona posjetilaca godišnje kada bude dovršen.
Naravno, MOON je još uvijek resort i kao takav gosti će imati šta doživjeti i uživati. Naselje će sadržati noćni klub, centar za događanja koji će primiti do 5.000 gostiju, spa-wellness centar, jazz piano lounge i višeetažni salon temeljen na vanzemaljskoj letjelici. Veliki kongresni centar namijenjen je privlačenju izlagača na području tehnologije i svemira.
MOON će takođe uključivati 144 luksuzne jedinice za kupovinu u sklopu programa privatnih rezidencija. Svaka vila od 185 kvadratnih metara dolazi sa doživotnim članstvom u MOON-u koje dolazi sa ekskluzivnim privilegijama.
Dok se službeni planovi u Dubaiju finalizuju, firma procjenjuje da će izgradnja ovog jedinstvenog resorta trajati dvije godine.
"Iz arhitektonske, inženjerske i dizajnerske perspektive, MOON se može izgraditi", zaključio je Henderson.