Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena.

Srpski teniser sa 3-1 (6:7, 6:3, 6:4, 6:2) u setovima pobijedio je Kajla Edmunda.

Meč je trajao 3 časa i 17 minuta.

Prvi set je obilježila velika napetost i drama, a gemovi su trajali "čitavu vječnost".

Ko god servira, on osvaja gem i tako je bilo sve do taj-brejka.

U taj-brejku prvog seta smo vidjeli dva mini brejka, veliku borbu i trijumf Kajla Edmunda, a vjerovali ili ne, čitav prvi set je trajao duže od sat vremena.

Јedan sat i osam minuta.

Ono što je takođe bilo interesantno je da je Novak imao tri gema u nizu na svom servisu u kojima nije izgubio niti jedan jedini poen, a tu seriju mu je Edmund prekinuo tek u taj-brejku.

Đoković je poklekao u 11. poenu taj-brejka, gdje je ispustio svoj servis, a onda je Edmund odservirao za vođstvo.

Kada je drugi set počeo, Novak je bio potpuno drugačiji.

Bio je siguran na svom servisu, napravio je brejk u četvrtom gemu kojim je došao do 3:1.

Servis je u drugom setu bio najjače oružje Novaka Đokovića, pa je uspio novim asom da potvrdi sjajnu igru i brejk u ovom setu i da povede sa 4:1, da bi poslije jako dobre igre obojice tenisera Novak Đoković, naravno, asom sa 6:3 osvojio drugi set.

U trećem setu je Novak uspeo da kreira veliku prednost i da sve to prokocka.

Počelo je tvrdo, oba tenisera su osvojila prvi gem na svom servisu, pa Đoković osvaja još jedan i onda pravi brejk, pa je za tren oka poslije duplog brejka na semaforu stajalo 4:1 u korist najboljeg svjetskog tenisera.

Tada se Đoković opustio, Edmund je uspio da se u potpunosti vrati u ovaj meč i poslije dva brejka bilo je 5:4 za srpskog tenisera, a onda je Novak 12. asom stekao prednost od 40:0 u desetom gemu trećeg seta, pa je bez izgubljenog poena stigao do prednosti od 2-1.

Na startu četvrtog seta Đoković odmah pravi brejk.

Propustio je dvije brejk lopte, neutralisao dvije gem lopte Edmunda, izborio novu brejk šansu i iskoristio je.

U petom gemu Đoković pravi novi brejk, dolazi do 4:1 i rješava meč

Do kraja je rutinski odservirao za pobjedu.

Naredni protivnik biće mu njemački teniser Јan Lenard Štruf, kojeg je nedavno savladao na Sinsinati Mastersu.