Fudbaleri Crvene zvezde doslovno su razbili ekipu Partizana u večerašnjem 174. vječitom derbiju, rezultatom 4:0.

Prvu šansu na večerašnjoj utakmici devetog kola Superlige Srbije imala je Crvena zvezda. Silas je u 5. minutu imao priliku, a njegov šut je završio preko gola.

"Crveno-bijeli" su poveli u 24. minutu iz penala. Fudbaler Crvene zvezde Timi Maks Elšnik je u 20. minutu šutirao prema golu Partizana, a lopta je pogodila u ruku Kovača, koji je pao na zemlju, i odbila se u korner. Glavni sudija Novak Simović je prvo pokazao na korner, ali je poslije intervencije iz VAR sobe otišao da pogleda spornu situaciju. Simović je zatim pokazao na penal, a siguran sa 11 metara bio je Endiaje.

Partizan je prvu veliku šansu imao u 32. minutu. Mario Jurčević je pogodio prečku poslije centaršuta Ibrahima Zubairua.

"Crveno-bijeli" su u 38. minutu imali priliku da postignu novi gol. Elšnik je šutirao sa oko 16 metara, a njegov udarac je završio pored gola.

Partizan je u narednom napadu imao šansu da stigne do izjednačenja. Bibars Natho je sa oko 16 metara šutirao pored gola gostiju.

Zvezda je do 2:0 stigla pogotkom Silasa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.