FOTO: Glas Srpske

Policijska stanica Modriča, kao ni Policijska uprava Doboj nisu zaprimili nikakvu prijavu u vezi sa javnim okupljanjem građana "Pjevajmo za Halida", te tako nije doneseno ni rješenje o zabrani održavanja ovog skupa, kako su to prenijeli pojedini mediji iz FBIH, rečeno je Srni u Policijskoj upravi Doboj.

Policijska uprava Doboj osuđuje ove netačne i zlonamjerne informacije koje su objavili navodni organizatori. 

Organizatori inicijative „Pjevajmo za Halidovu dušu“ saopštili su da je njihov zahtjev za održavanje mirnog okupljanja, planiranog za nedjelju, 12. oktobra 2025. godine u 17 sati na Trgu Milana Jelića, odbijen od strane nadležnih institucija piše Crna-Hronika.

Prema navodima organizatora, razlog odbijanja jeste to što je zahtjev predat u kraćem roku od propisanih pet dana.

Ipak, oni ističu da su isti događaji u drugim gradovima BiH i regiona odobravani i u znatno kraćem roku — „čak i nakon samo jednog ili dva dana“, budući da su se, kako navode, „radilo o spontanim okupljanjima u znak poštovanja prema Halidu Bešliću“.

- Duboko žalimo zbog odluke koja je, nažalost, spriječila građane Modriče da dostojanstveno i mirno odaju počast velikanu naše muzičke scene - stoji u saopštenju organizatora.

Organizatori su istakli da je ideja okupljanja bila isključivo mirnog i simboličnog karaktera, kako bi građani Modriče zajedno zapjevali pjesme Halida Bešlića i na taj način izrazili poštovanje prema umjetniku koji je obilježio generacije.

Na kraju saopštenja, inicijatori poručuju da, iako su razočarani odlukom, neće odustati od ideje zajedništva i sjećanja na Halida, te će pokušati pronaći alternativni način obilježavanja.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )