Potpredsjednik PDP-a i poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Igor Crnadak podnio je danas ostavku na mjesto člana Odbora za ustavna pitanja Narodne skupštine.
- Upravo sam podnio ostavku na mjesto člana Odbora za ustavna pitanja Narodne skupštine Republike Srpske - napisao je Crnadak na svom „Fejsbuk“ profilu.
Obrazlažući dalje razloge podnošenja ostavke, Crnadak je naveo kako da želi učestvovati "u procesima koji Republiku Srpsku i moj narod vode u propast".
- Ne želim biti dio sumanutih akcija aktuelne vlasti, koje ugrožavaju mir i bezbjednost i donose neizvjesnost Republici Srpskoj. Ne želim da budem za istim stolom s Nenadom Stevandićem osim ako ne moram, zbog njegovog bahatog i siledžijskog odnosa prema poslanicima opozicije - dodao je Crnadak.
Na današnjoj sjednici skupštinskog Kolegijuma odlučeno je da će dvije posebne sjednice Narodne skupštine Republike Srpske o promjeni ustava biće održane sutra.