FOTO: jabuka.tv

Uz lik „trenera svih trenera“ tu je i njegova čuvena izjava o rodnom gradu.

Miroslav Ćiro Blažević umro je nedavno u 88. godini, a njegova smrt potresla je fudbalsku javnost u regionu, pa i šire.
 
Brojni klubovi, sportisti i poznate ličnosti odali su počast legendarnom treneru rođenom u Travniku.
Upravo u njegovom rodnom gradu oslikan je mural u čast Ćire Blaževića, a na njemu su Ćiro sa ključem grada koji mu je prošle godine počasno dodijeljen, te citat njegove čuvene izjave.
 
"Ja sam s velikim ponosom, s velikim dostojanstvom se falio uvijek da sam ja iz Travnika", riječi su koje je rekao Ćiro Blažević, a sada su na muralu u Travniku.



Ovo nije jedina Ćirina izjava o Travniku, na koji je bio zaista ponosan.
 
"Ja kažem da sam bolji trener od Kapela. Onda me pitaju: 'Kako to?'. Pa, da su Kapello ili Murinjo rođeni u Travniku, došli bi do Turbeta (mjesto pored Travnika, op.a). Neka oni odu iz Travnika do vrha nogometa, ma daj", rekao je jednom prilikom Ćiro.
 
Miroslav Ćiro Blažević sahranjen je prošle srijede u Aleji velikana na zagrebačkom groblju Mirogoj uz prisustvo mnogih sportista i poznatih osoba iz javnog života, kao i brojnih građana.
 
Uz njegov kovčeg izmjenjivale su se počasne straže u kojima su bili njegovi bivši igrači, predstavnici Dinamove šampionske generacije iz 1982. te “vatreni” koji s kojima je osvojio bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu 1998. u Francuskoj.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )