FOTO: null

SARAJEVO - Prema podacima iz Agencije za statistiku BiH, u februaru je došlo do pada nivoa cijena proizvoda i usluga koje se koriste za ličnu, i to za 0,2 odsto, piše Večernji list BiH. Kada govorimo o pojedinačnim proizvodima, dolazimo do podataka kako j

Tako junetina košta 12,8 KM te je jeftinija za 10 feninga. Svinjetina s kostima je pojeftinila za 30 feninga te iznosi 7,7 KM, dok je piletina poskupila za 10 feninga i stoji 4,7 KM. Pojeftinila je i pastrmka za 10 feninga te sada iznosi 9,2 KM. 

Cijene riže (3,2 KM), kruha od pšeničnog brašna (2,2 KM), pšeničnog bijelog brašna ( 1 KM) ostale su iste u odnosu na prethodni mjesec, ali i na isto razdoblje prošle godine. 

Zanimljivo je spomenuti kako i Federalno ministarstvo trgovine pravi mjesečni izvještaj o cijenama u gradovima širom FBiH. 

Tako su, na primjer, konstovali kako je riža najskuplja u Mostaru (3,9 KM), dok je najjeftinija u Orašju (1,9 KM). Što se tiče mesa, ono je najskuplje u Tuzli (14,2 KM), dok je svinjetina najskuplja u Sarajevu (12 KM). 

Piletina je najskuplja u Širokom Brijegu (6,1 KM), a pastrmka u Bihaću (10,4 KM). 

Prema Agenciji za statistiku, tvrdokorni sir ima istu cijenu kao i prethodni mjesec (9,5 KM), dok je u odnosu na isto period lani sir sada jeftiniji i za marku. 

Cijena jaja je ostala ista, dok je, primjer, u odnosu na prethodni mjesec maslac poskupio za 10 feninga, kao i margarin. 

Kada govorimo o istom periodu prošle godine, maslac je jeftiniji za 30 feninga i sada iznosi 17,2 KM. 

Gledajući po gradovima u FBiH, maslac je najskuplji u Orašju (18,9 KM), dok je najjeftiniji u Sarajevu (15,4 KM). I ulje je skuplje za 10 feninga i sada iznosi 2,3 KM. 

Poskupjelo je i voće za 10 feninga, kao i crni luk, dok je cijena krumpira i graha ostala ista kao i prethodnog mjeseca.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )