Banjaluka - Fudbaleri Borca od naredne sezone igraće u Prvoj ligi Republike Srpske, jer u posljednjem kolu nisu uspjeli na svom terenu da savladaju Vitez, odnosno igrali su neriješeno, 2:2.

Na ruku Banjalučanima nisu išli ni ostali rezultati, pa čak i da su slavili sa 3:2, ne bi opstali u ligi, jer je Olimpik savladao Sarajevo sa 3:1. Susret je počeo po željama svih pristalica Banjalučana, jer su već u sedmom minutu golom Željka Đokića uspjeli da povedu sa 1:0, a asistent je bio Darko Maletić. Taj rezultat im je u tim trenucima značio i opstanak. Međutim, greška Filipa Ristovskog u 22. minutu koštala ih je izjednačujućeg gola, a strijelac je bio Velibor Đurić. Nadu "crveno-plavima" vratio je Dejan Popović u 31. minutu kada je poslije centaršuta Darka Maletića iz slobodnog udarca zatresao glavom mrežu nemoćnog golmana Viteza Aleksandra Živkovića. Nažalost, do odmora Vitežani su ponovo uspjeli da izjednače. Poslije gužve u kaznenom prostoru Borca najbolje se snašao Josip Šantić i u 40. minutu izjednačio na 2:2. U prvom poluvremenu tragičar je bio napadač Banjalučana Armando Mance koji je tri puta bio u kolosalnoj prilici, ali nije uspio da postigne pogodak.

U drugom poluvremenu domaći su jalovo napadali, bez rezultata. Sudijska nadoknada u drugom dijelu susreta trajala je punih 11 minuta, a razlozi za to su tri prekida, dva zbog bakljade domaćih navijača i jednom zbog toga što su se na terenu aktivirale tri prskalice. Zajedno sa Borcem u niži rang preselila je i Slavija, koja je u posljednjem kolu odigrala neriješeno sa Željezničarom 1:1, a još ranije su ispali Rudar Prijedor i Drina, tako da će Srpska iduće sezone imati samo dva predstavnika u eliti, Radnik i šampiona Prve lige Republike Srpske.

Rezultati

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Radnik 5:0 (Krstanović 5, 50, 88, Vagner 40, Ajadži)

BANjALUKA: Borac - Vitez 2:2 (Đokić 7, Popović 31 - Đurić 22, Šantić 40)

ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Željezničar 1:1 (Spalević 84 - Đermanović 74)

PRIJEDOR: Rudar Prijedor - Velež 4:0 (Rokvić 22, Jakupović 30, 37, Milutinović 78)

ZENICA: Čelik - Mladost 1:0 (Karić 70)

MOSTAR: Zrinjski - Sloboda 2:1 (Bilbija 6, Petrak 40 - Ahmetović 78. penal)

SARAJEVO: Sarajevo - Olimpik 1:3 (Benko 50 - Handžić 47, Kovačević 74. autogol, Hebibović 75)

TRAVNIK: Travnik - Drina 4:2 (Koaudio 47, 62, 69, Jokić 82. autogol - Kuzmanović 10, Atić 60)