Košarkaši Borca pobijedili su Budućnost BN rezultatom 65:56 u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa za šampiona Republike Srpske.

Banjalučani su bolje otvorili utakmicu. Na prvi odmor otiši su sa četiri poena prednosti (17:13), a na poluvrijeme sa plus devet koševa razlike (34:25).

U posljednjih deset minuta Banjalučani su ušli sa 21 poenom viška, ali je gostujući sastav bolje odigrao poslednju četvrtinu, dobio je sa 22:10 i na taj način samo ublažio poraz.

Dragan Tubak predvodio je Borac sa 16 poena, dok je u dresu Budućnosti bolji od ostalih bio Luka Jovanović, koji je sa 18 koševa bio najefikasniji igrač utakmice.