FOTO: InfoBijeljina

Milan Ivanović iz Bijeljine, autor brojnih impresivnih mozaika, počeo je da izrađuje svoj prvi mozaik u našem gradu i poklonio ga je Hramu svetih apostola Petra i Pavla.

Ivanović je počeo da radi mozaike prije 20 godina na Svetom Stefanu u Crnoj Gori.

Za izradu je, ističe, potrebno 120 - 150 sati rada za jedan kvadrat mozaika. 

Projekat za ruskog klijenta

"Počeo sam 2006. godine na Svetom Stefanu. Zajedno sa Jovan-Paka Kentera sam vremenom napredovao i usavršavao se u izradi mozaika. Prvi ozbiljniji projekat bio nam je kompletno opremanje privatnog komplet potkrovlja koji se sastoji od četiri apartmana za jednog ruskog klijenta", kaže Ivanović za InfoBijeljinu.

Pet mozaika

Sljedeci veliki projekat je bio projekat "sunce" za hotel-kasino "Maestral" u Pržnom. Sastojao se od pet mozaika veličine 2x2 metra

"Od projekata rađenih u BiH sam uradio tri mozaika za privatnu kuću za iznajmljivanje smještaja u Visokom 'Red haus'", naglašava Ivanović.

Ivanović kamen nalazi u raznim kamenorezačkim radnjama i sam ga siječe odnosno priprema za slaganje.

 

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )