FOTO: InfoBijeljina

Na području Policijske uprave Bijeljina će do 21. februara biti pojačana kontrola učesnika u saobraćaju sa akcentom na otkrivanje vozača pod dejstvom alkohola, opijata i psihoativnih supstanci, kontrolu tehničke ispravnosti vozila i posjedovanje zimske opreme.

 
"U mjesecu iza nas vozači pod dejstvom alkohola prouzrokovali su 17 nezgoda, dok su iz saobraćaja zbog vožnje pod uticajem akohola isključena 173 vozača", navodi se u saopštenju iz Policijske uprave.
 
S ciljem prevencije saobraćajnih nezgoda regionalna akcija pojačane kontrole vozača pod dejstvom alkohola realizovaće se od 18. februara, dok će se kontrole tehničke ispravnosti vozila i posjedovanja zimske opreme sprovoditi od danas.
 
Prema podacima bijeljinske Policijske uprave, u januaru se na području u njihovoj nadležnosti dogodilo pet saobraćajnih nezgoda sa teže povrijeđenim licima i 20 saobraćajnih nezgoda sa lakše povrijeđenim.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )