Fudbalska reprezentacija BiH pobjedila je u prijateljskom meču reprezentaciju Albanije sa 2:1, na stadionu Elbasan Arena u Elbasanu.

Prvi go za reprezentaciju BiH postigao je Edin Džeko iz penala u sedmoj minuti, a minutu ranije njegovu priliku da zatrese mrežu zaustavio je jedan albanski reprezentativac.

Ovo je Džekin 50. pogodak u dresu reprezentacije BiH, a drugi go za BiH postigao je Lulić u 42. minuti.

Selektor fudbalske reprezentacije BiH Mehmed Baždarević posebno je zadovoljan večerašnjom igrom novih igrača u reprezentaciji.

- Zadovoljan sam pobjedom jer smo dobili jako dobru reprezentaciju i o njihovom treneru i ekipi imam dobro mišljenje - rekao je Baždarević.

On je nakon pobjede rekao i da je BiH selekcija večeras dobila nekoliko igrača za budućnost.

Go za Albaniju postigao je Balaj u 68 minuti igre.

Ovo je peti meč između BiH i Albanije, a obje selekcije imaju po jednu pobjedu uz dva remija.