Novak Đoković je savladao Japanca Tacumu Ita 3:0 u drugom kolu Australijen Opena. Po setovima je bilo 6:1, 6:4 i 6:2.

Novak je fantastično otvorio meč i imao je veoma brzo dva brejka viška. Bilo je 5:0 i tek se tada Ito upisao na semafor ali prekasno da spriječi Đokovića da dođe do vođstva od 1:0 u setovima i to za svega 22 minuta igre.

Drugi set je bio duplo duži od prvog. Novak je dugo tražio priliku da uzme servis protivniku. Do osmog gema je imao samo jednu šansu za to koju nije iskoristio, a u devetom gemu je došao do nove brejk lopte koju je uspio da pretvori u vođstvo 5:4. Potom je brejk i ovjerio i za 44 minuta dobio drugi set. U njemu je inače bilo jakog vjetra pa su bile učestale duple servis greške.

U trećem setu se Ito držao samo u prva dva gema kada je bilo 1:1, ali je zatim Novak napravio dva brejka i išao sigurno ka pobjedi.

Novakov rival u trećoj rundi će opet biti Japanac Jošihiro Nišioka koji je u tri seta dobio ranije Danijela Evansa.