Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije u Beogradu rezultatom 85:81, u duelu devetog kola Evrolige.

Ekipa Dušana Alimpijevića odigrala je mnogo bolje u odnosu na duele protiv CSKA i Olimpijakosa, ali je ipak pretrpjela peti uzastopni poraz i sedmi ukupno.

Gosti su od starta preuzeli kontrolu u Areni, u drugoj dionici došli su do dvocifrene prednosti, ali se Zvezda nijednog trenutka nije predavala.

U nekoliko navrata u nastavku crveno-bijeli su hvatali priključak, šest minuta prije kraja su i poveli sa 75:73, ali Baskonija je odigrala bolje samu završnicu i ostvarila je četvrtu pobjedu u sezoni.

Vojtman je bio najbolji kod gostiju sa 17 poena i 8 skokova, dok je Šengelija dodao 16 poena i 4 skoka. U domaćem timu Dobrić je bio odličan sa 17 poena, Lesor je ubacio 19 uz 4 skoka, a 10 je dodao Feldin.

U narednom kolu 1. decembra Zvezda gostuje Real Madridu.