FOTO: srpskainfo.com

Opštinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu protiv bivšeg direktora Akademije u MUP FBiH Damira Veje, jer je službeni automobil "golf" od 2019. do 2021. godine neovlašteno koristio najmanje 321 put, a da nije imao pisano ovlaštenje ministra.

Optužnica je potvrđena zbog krivičnog djela posluga u službi, saopšteno je iz Tužilaštva Kantona Sarajevo.

Predloženo je da se optuženom nakon pravosnažnosti presude zabrani obavljanje poslova direktora Akademije u trajanju od jedne godine.

Za glavni pretres, postupajući tužilac predložio je sudu saslušanje 10 svjedoka i izvođenje oko 70 materijalnih dokaza.

 

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )